CMR06F242JPDR
Mfr.Part #
CMR06F242JPDR
Description
CMR MICA
Size / Dimension :
0.669Lx0.260W 17.00mmx6.60mm
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
Published :
Length :
17mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Through Hole
Width :
6.6mm
Size Code :
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height :
13.7mm
Capacitance :
2400pF
Radial
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Terminal Pitch :
8.9mm
Datasheets
CMR06F242JPDR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL