CMR06F242GPDP
Mfr.Part #
CMR06F242GPDP
Description
CMR MICA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
No
Terminal Pitch :
8.9mm
12 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.669Lx0.260W 17.00mmx6.60mm
Capacitance :
2400pF
Width :
6.6mm
Length :
17mm
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
13.7mm