CMR06F222JPDP
Mfr.Part #
CMR06F222JPDP
Description
CMR MICA
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Published :
Length :
17mm
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Size Code :
JESD-609 Code :
e0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Terminal Pitch :
8.9mm
Reference Standard :
No
Width :
6.4mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.669Lx0.252W 17.00mmx6.40mm
Datasheets
CMR06F222JPDP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL