CMR06F222JODR
Mfr.Part #
CMR06F222JODR
Description
CAP MICA 2200UF 500V
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Radial
Lead Diameter :
800 µm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Packaging :
Bulk
Height :
13.5mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Pitch :
8.9mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.669Lx0.252W 17.00mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Depth :
6.4mm
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Length :
17mm