CMR06F222GPDR
Mfr.Part #
CMR06F222GPDR
Description
CMR MICA
Capacitance :
2200pF
Lead Pitch :
8.9mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Wire
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.669Lx0.252W 17.00mmx6.40mm
Dielectric Material :
Mica
Military Standard :
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
17mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Published :
Through Hole
Depth :
6.4mm
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±2%
Lead Diameter :
800 µm
Datasheets
CMR06F222GPDR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL