CMR06F222GPDP
Mfr.Part #
CMR06F222GPDP
Description
CMR MICA
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Mounting Type :
Through Hole
Width :
6.4mm
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
2200pF
JESD-609 Code :
e0
Length :
17mm
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Tolerance :
±2%
Bulk
Terminal Pitch :
8.9mm
Voltage - Rated :
500V
Published :
Size / Dimension :
0.669Lx0.252W 17.00mmx6.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMR06F222GPDP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL