CMR06F222GODR
Mfr.Part #
CMR06F222GODR
Description
CAP MICA 2200PF 500V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Width :
6.4mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.669Lx0.252W 17.00mmx6.40mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Length :
17mm
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Capacitance :
2200pF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Tolerance :
±2%
Number of Terminations :
2
Terminal Pitch :
8.9mm
HTS Code :
Datasheets
CMR06F222GODR
Cornell Dubilier Electronics CMR06F222GODR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL