CMR06F222GODP
Mfr.Part #
CMR06F222GODP
Description
CAP MICA 2200PF 500V RADIAL
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Size / Dimension :
0.669Lx0.252W 17.00mmx6.40mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
17mm
Bulk
Terminal Pitch :
8.9mm
Width :
6.4mm
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±2%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
JESD-609 Code :
e0
Capacitance :
2200pF
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
EAR99
Datasheets
CMR06F222GODP
Cornell Dubilier Electronics CMR06F222GODP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL