CMR06F222FPDP
Mfr.Part #
CMR06F222FPDP
Description
CMR MICA
No
Terminal Pitch :
8.9mm
Size / Dimension :
0.669Lx0.252W 17.00mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Width :
6.4mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Published :
12 Weeks
Reference Standard :
Length :
17mm
Capacitance :
2200pF
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Datasheets
CMR06F222FPDP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL