CMR06F222FPDM
Mfr.Part #
CMR06F222FPDM
Description
CMR MICA
Mica and PTFE Capacitors
Published :
Size Code :
Size / Dimension :
0.669Lx0.252W 17.00mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Mica
JESD-609 Code :
e0
Width :
6.4mm
Length :
17mm
Terminal Pitch :
8.9mm
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Capacitance :
2200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMR06F222FPDM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL