CMR06F202FPDP
Mfr.Part #
CMR06F202FPDP
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Reference Standard :
Tolerance :
±1%
Length :
17mm
Series :
CMR
HTS Code :
Radial
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
2000pF
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Size / Dimension :
0.669Lx0.240W 17.00mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Through Hole
Width :
6.1mm
Terminal Pitch :
8.9mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
500V