CMR06F182JPDR
Mfr.Part #
CMR06F182JPDR
Description
CMR MICA
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1800pF
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Size / Dimension :
0.669Lx0.240W 17.00mmx6.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
CMR06F182JPDR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL