CMR06F182JPDP
Mfr.Part #
CMR06F182JPDP
Description
CMR MICA
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Terminal Pitch :
8.9mm
Number of Terminations :
2
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Radial
Terminal Shape :
Wire
Width :
6.1mm
Dielectric Material :
Mica
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Length :
17mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Packaging :
Bulk
Size Code :
Capacitance :
1800pF