CMR06F182GPDR
Mfr.Part #
CMR06F182GPDR
Radial
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Depth :
6.1mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
500V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1800pF
Published :
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Packaging :
Bulk
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Military Standard :
Tolerance :
±2%
Length :
17mm
EAR99
JESD-609 Code :
e0
Size Code :
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
No
HTS Code :
Size / Dimension :
0.669Lx0.240W 17.00mmx6.10mm
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
800 µm
Lead Pitch :
8.9mm
CMR
Datasheets
CMR06F182GPDR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL