CMR06F162FPDR
Mfr.Part #
CMR06F162FPDR
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Width :
5.8mm
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Size / Dimension :
0.661Lx0.228W 16.80mmx5.80mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
HTS Code :
Package / Case :
Radial
JESD-609 Code :
e0
Terminal Pitch :
8.9mm
Length :
16.8mm
Published :
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Number of Terminations :
2
CMR
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
No
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount :
Capacitance :
1600pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CMR06F162FPDR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL