CMR06F152JPDR
Mfr.Part #
CMR06F152JPDR
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
16.8mm
Published :
Lead Diameter :
800 µm
Voltage - Rated :
500V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Height Seated (Max) :
0.520 13.20mm
Size / Dimension :
0.661Lx0.228W 16.80mmx5.80mm
Tolerance :
±5%
Surface Mount :
No
Military Standard :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
8.9mm
Series :
CMR
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Mica
Number of Terminations :
2
Capacitance :
1500pF