CMR06F132FPDR
Mfr.Part #
CMR06F132FPDR
Voltage - Rated :
500V
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Capacitance :
1300pF
Terminal Pitch :
8.9mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
CMR
Number of Terminations :
2
12 Weeks
Size Code :
Mica
Pbfree Code :
No
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Height Seated (Max) :
0.520 13.20mm
Surface Mount :
No
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Size / Dimension :
0.661Lx0.220W 16.80mmx5.60mm
JESD-609 Code :
e0
Length :
16.8mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Width :
5.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Reference Standard :
Radial
Datasheets
CMR06F132FPDR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL