CMR06F122FPDR
Mfr.Part #
CMR06F122FPDR
Description
CMR MICA
Capacitance :
1200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.520 13.20mm
Reference Standard :
No
Terminal Pitch :
8.9mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Size / Dimension :
0.661Lx0.220W 16.80mmx5.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Size Code :
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C