CMR06F112FPDR
Mfr.Part #
CMR06F112FPDR
Description
CMR MICA
Radial
Terminal Pitch :
8.9mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
e0
Width :
5.6mm
Height Seated (Max) :
0.520 13.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size Code :
Size / Dimension :
0.650Lx0.220W 16.50mmx5.60mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
HTS Code :
Capacitance :
1100pF
Published :
Reference Standard :
Length :
16.5mm
Datasheets
CMR06F112FPDR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL