CMR05F221FODP
Mfr.Part #
CMR05F221FODP
Description
CAP MICA 220PF 500V RADIAL
Terminal Pitch :
5.7mm
Size / Dimension :
0.461Lx0.201W 11.70mmx5.10mm
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Width :
5.1mm
Capacitance :
220pF
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
11.7mm