CMR05F151JPDM
Mfr.Part #
CMR05F151JPDM
Description
CMR MICA
Capacitance :
150pF
Published :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Height Seated (Max) :
0.370 9.40mm
Width :
4.8mm
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
500V
Terminal Pitch :
5.7mm
Size / Dimension :
0.461Lx0.189W 11.70mmx4.80mm
Length :
11.7mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMR05F151JPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL