CMR05F151JODR
Mfr.Part #
CMR05F151JODR
Description
CAP MICA 150PF 500V RADIAL
Width :
4.8mm
Size / Dimension :
0.461Lx0.189W 11.70mmx4.80mm
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.370 9.40mm
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
5.7mm
Length :
11.7mm
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C