CMR05F121JPDM
Mfr.Part #
CMR05F121JPDM
Description
CMR MICA
Tolerance :
±5%
Length :
11.7mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.461Lx0.181W 11.70mmx4.60mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.370 9.40mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
120pF
Terminal Pitch :
5.7mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
Width :
4.6mm
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Published :
Datasheets
CMR05F121JPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL