CMR05F111GODR
Mfr.Part #
CMR05F111GODR
Description
CAP MICA 110PF 500V RADIAL
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
110pF
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.461Lx0.181W 11.70mmx4.60mm
Height Seated (Max) :
0.370 9.40mm
Width :
4.6mm
Length :
11.7mm
Terminal Pitch :
5.7mm
Datasheets
CMR05F111GODR
Cornell Dubilier Electronics CMR05F111GODR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL