CMR05E620JPDM
Mfr.Part #
CMR05E620JPDM
Description
CMR MICA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
Capacitance :
62pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Datasheets
CMR05E620JPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL