CMR05E470GODM
Mfr.Part #
CMR05E470GODM
Description
CAP MICA 47PF 500V RADIAL
Voltage - Rated :
500V
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
Capacitance :
47pF
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Length :
11.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.3mm
Size / Dimension :
0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
Terminal Pitch :
5.7mm
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Datasheets
CMR05E470GODM
Cornell Dubilier Electronics CMR05E470GODM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL