CMR05E430GODM
Mfr.Part #
CMR05E430GODM
Description
CAP MICA 43PF 500V RADIAL
No
Width :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Reference Standard :
Through Hole
Terminal Pitch :
5.7mm
Size / Dimension :
0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Size Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
43pF
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Length :
11.4mm
Datasheets
CMR05E430GODM
Cornell Dubilier Electronics CMR05E430GODM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL