CMR05E390JPDR
Mfr.Part #
CMR05E390JPDR
Description
CMR MICA
Length :
11.4mm
Terminal Pitch :
5.7mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Capacitance :
39pF
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
4.3mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Published :
Size Code :
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.224 5.70mm