CMR05E330GPDM
Mfr.Part #
CMR05E330GPDM
Description
CMR MICA
Capacitance :
33pF
JESD-609 Code :
e0
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
Length :
11.4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
5.7mm
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Width :
4.3mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
CMR05E330GPDM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL