CMR05E200JPDM
Mfr.Part #
CMR05E200JPDM
Description
CMR MICA
2
JESD-609 Code :
e0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Length :
11.4mm
Width :
4.3mm
Tolerance :
±5%
Terminal Pitch :
5.7mm
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Capacitance :
20pF
Published :
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
CMR05E200JPDM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL