CMR04F910FPDR
Mfr.Part #
CMR04F910FPDR
Description
CMR MICA
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Tolerance :
±1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Terminal Pitch :
3.8mm
Height Seated (Max) :
0.350 8.90mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Width :
5.1mm
Capacitance :
91pF
Length :
9.4mm
Size / Dimension :
0.370Lx0.201W 9.40mmx5.10mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
CMR04F910FPDR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL