CMR04F391GPAP
Mfr.Part #
CMR04F391GPAP
Description
CMR MICA
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
9.9mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Width :
5.6mm
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
390pF
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V