CMR04F391GOAR
Mfr.Part #
CMR04F391GOAR
Description
CAP MICA 390PF 100V RADIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Length :
9.9mm
Width :
5.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CMR04F391GOAR
Cornell Dubilier Electronics CMR04F391GOAR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL