CMR04F391FPAP
Mfr.Part #
CMR04F391FPAP
Description
CMR MICA
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Width :
5.6mm
Capacitance :
390pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Through Hole
Published :
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Length :
9.9mm
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Datasheets
CMR04F391FPAP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL