CMR04F391FOAP
Mfr.Part #
CMR04F391FOAP
Description
CAP MICA 390PF 100V RADIAL
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Terminal Pitch :
3.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Length :
9.9mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Width :
5.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CMR04F391FOAP
Cornell Dubilier Electronics CMR04F391FOAP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL