CMR04F361GPAP
Mfr.Part #
CMR04F361GPAP
Description
CMR MICA
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
5.6mm
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Published :
Tolerance :
±2%
Length :
9.9mm
Capacitance :
360pF
Terminal Pitch :
3.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm