CMR04F361FPAR
Mfr.Part #
CMR04F361FPAR
Description
CMR MICA
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±1%
Width :
5.6mm
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
360pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Wire
Published :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
9.9mm
Datasheets
CMR04F361FPAR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL