CMR04F331GPAR
Mfr.Part #
CMR04F331GPAR
Description
CMR MICA
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
9.9mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
330pF
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Tolerance :
±2%
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Voltage - Rated :
100V
Width :
5.6mm
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Datasheets
CMR04F331GPAR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL