CMR04F331GOAM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMR04F331GOAM
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP MICA 330PF 100V RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Mica
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Pitch :
3.8mm
Terminal Shape :
Wire
Length :
9.9mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Surface Mount :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Size Code :
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±2%
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Width :
5.6mm
Number of Terminations :
2
Capacitance :
330pF
Series :
CMR
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Datasheets
CMR04F331GOAM
Cornell Dubilier Electronics CMR04F331GOAM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL