CMR04F301GOCP
Mfr.Part #
CMR04F301GOCP
Description
CAP MICA 300PF 300V RADIAL
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Terminal Pitch :
3.8mm
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Capacitance :
300pF
Length :
9.9mm
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Voltage - Rated :
300V
Tolerance :
±2%
Width :
5.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.150 3.80mm