CMR04F301FPCR
Mfr.Part #
CMR04F301FPCR
Description
CMR MICA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
9.9mm
Bulk
Published :
Capacitance :
300pF
Voltage - Rated :
300V
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Width :
5.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMR04F301FPCR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL