CMR04F301FOCP
Mfr.Part #
CMR04F301FOCP
Description
CAP MICA 300PF 300V RADIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Pitch :
3.8mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Length :
9.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Width :
5.6mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
300pF