CMR04F241GPDP
Mfr.Part #
CMR04F241GPDP
Description
CMR MICA
Voltage - Rated :
500V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
240pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
CMR04F241GPDP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL