CMR04F221GODR
Mfr.Part #
CMR04F221GODR
Description
CAP MICA 220PF 500V RADIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Length :
9.9mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
5.6mm
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
HTS Code :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
CMR04F221GODR
Cornell Dubilier Electronics CMR04F221GODR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL