CMR04F221FPDR
Mfr.Part #
CMR04F221FPDR
Description
CMR MICA
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
Wire
Published :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Terminal Pitch :
3.8mm
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Width :
5.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Capacitance :
220pF
Length :
9.9mm
Datasheets
CMR04F221FPDR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL