CMR04F221FPDP
Mfr.Part #
CMR04F221FPDP
Description
CMR MICA
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Size Code :
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Voltage - Rated :
500V
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
HTS Code :
Terminal Pitch :
3.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
CMR
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
9.9mm
Width :
5.6mm
Datasheets
CMR04F221FPDP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL