CMR04F221FODR
Mfr.Part #
CMR04F221FODR
Description
CAP MICA 220PF 500V RADIAL
Length :
9.9mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Capacitance :
220pF
Terminal Pitch :
3.8mm
Width :
5.6mm
Voltage - Rated :
500V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm