CMR04F201GODR
Mfr.Part #
CMR04F201GODR
Description
CAP MICA 200PF 500V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Capacitance :
200pF
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
5.6mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±2%
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Length :
9.9mm
Datasheets
CMR04F201GODR
Cornell Dubilier Electronics CMR04F201GODR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL