CMR04F201FPDP
Mfr.Part #
CMR04F201FPDP
Description
CMR MICA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Length :
9.9mm
Terminal Pitch :
3.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Capacitance :
200pF
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
5.6mm