CMR04F201FODR
Mfr.Part #
CMR04F201FODR
Description
CAP MICA 200PF 500V RADIAL
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
200pF
Size / Dimension :
0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
Width :
5.6mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±1%
Terminal Pitch :
3.8mm
Length :
9.9mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.382 9.70mm
MIL-PRF-39001
Datasheets
CMR04F201FODR
Cornell Dubilier Electronics CMR04F201FODR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL